Zodiako ženklų kulminacija

Zodiako ženklų kulminacija

Žuvys.

Pradirbtas Žuvų ženklas – tai lyg šaltinio vanduo. Egzaltacinė planeta šiame ženkle – Venera. Žuvys neša pačią meilę. Jų aukštesnioji prigimtis – išmokyti kitus mylėti besąlygiškai ir nesirenkant. Taip, kaip šaltinis nesirenka, kurios lūpos gali prie jo priglusti. Žuvys gali tapti tyros ir grynos. Žuvys grąžina mus prie rojaus sodo slenksčio, parodo grožį. Šis ženklas savo viršūnėje primena mums apie mūsų pačių angeliškąją pusę.

Vandenis.

Vandenis dar gali būti pavadintas pačiu nežemiškiausiu ženklu. Ir iš tiesų, su šiuo ženklu siejama rytdiena, ateitis, kosmosas. Vandenyje egzaltuoja Neptūno planeta. Neptūnas – vandens stichijos valdovas. Taigi, Vandenis – tai visos vandens apraiškos. Tai du indai su gyvuoju ir negyvuoju vandeniu; tai ledas ir garas; ramus vanduo ir žaibo įkrautas vanduo; įvairiausios gyvybės formos.

Su Vandenio ženklu aukštame lygmenyje siejasi išradingumas, nesibaigiantis studijavimas, nenustygstantis pažinimas. Tai mokslininkų, balansuojančių ant genialumo ribos, ženklas. Vandenis atidengia ir įspėja paslaptis.

Laikoma, kad po šio ženklo globa darbuojasi astrologai. Vandenio galimybė – paversti mistiką realybe. Išsklaidyti rūką ir parodyti kitiems kelią.

Ožiaragis.

Ožiaragio ženklas priklauso Žemės stichijai. Tai paskutinis išbandymas žeme. Ožiaragyje yra nemažai pasiaukojimo aspekto. Be jo neįvyktų kūryba ir Zodiako rato tęstinumas.

Ožiaragis atiduoda tai, ką yra sukaupęs, palieka savo „lagaminus“ ir neria į vandenį. Neatsitiktinai šio ženklo simbolis vaizduojamas su žuvies uodega, tai asociacija į žemę, virstančią vandeniu. Tai požeminiai vandenys, geizeris, nes egzaltuojanti (stipriausia) planeta Ožiaragyje yra Marsas.

Ožiaragis atspindi valią, jos apreiškimą. Tačiau Ožiaragio ryžtas neturi virsti kova ar plaukimu prieš srovę, maištu. Gerai pradirbta Marso planeta – tai tolerancija bei konfliktų sprendimas teisingu, tinkamai parinktu žodžiu, sąmoningumu.

Ožiaragio ženklo aukščiausioji galimybė – teisingas valdovas, besistengiantis dėl visų gerovės.

Šaulys.

Jei per Skorpioną įvyksta simbolinis „atsiplėšimas“ nuo žemės, tai Šaulys jau gimsta laisvas ir neša tą laisvę kitiems. Iš čia kyla Šaulio nepriklausomybė – jo nesupančiosi. Įėjus į Šaulio zoną taip pat visuomet norisi dalintis su kitais.

Mes įpratę Šaulį laikyti Ugnies ženklu, tačiau žvelgiant iš viršūnės – čia egzaltuoja būtent Oro stichijos šviesulys – Chironas. Šaulys yra išgrynintas ženklas, kartais jis dar lyginimas su kalnų oru arba su dangumi. Tokiu „oru“ mums gali būti sunku kvėpuoti, todėl neatsitiktinai Šaulius mažai kas supranta. Chironas, kulminuojantis šiame ženkle, reiškia dėsnį ir kosminį įstatymą. Visi Šauliai yra saviti įstatymo aiškintojai ir turi būti pavyzdys kitiems.

Šaulio strėlės ir žaibai simbolizuoja naują požiūrį į mokslą ar į praktines žinias – naujus klodus, išradimus, perversmus informacijos pasaulyje. Nes Chironas – didysis mokytojas.

Per Chironą taip pat „susiriša“ viršus ir apačia – žemesnysis pasaulis su aukštomis materijomis. Pradirbtas Šaulys viską gali savyje talpinti, toleruoti, suprasti. Psichologiniais terminais kalbant – per Šaulį žemesnysis „Aš“ (instinktai) susijungia su aukštesniuoju „Aš“ (supersąžine, superego).

Skorpionas.

Skorpione pati stipriausia – kulminuojanti – planeta yra Uranas. Ši planeta susijusi su ateitimi, su rytdiena, su dar neatrastais pasauliais. Skorpionas per Uraną įvaldo tam tikrą galią – įveikia žemės trauką, pakyla virš suvokimo ribų.

Urano simboliai – žaibas, griaustinis, elektra; jo būsena – LAISVĖ. Uranas gali apšviesti Skorpiono gelmes ir išvaduoti nuo taip būdingų šiam Zodiako ženklui aistrų.

Kadangi Skorpionas yra ženklas, atsakingas už transformacijas, jis pats praeina ne vieną stadiją; išskiriami net keturi Skorpiono tipai (nesąmoningumas / klasta / drąsa / šventumas). Arba – roplys / voras / erelis / balandis. Paskutinė Skorpiono išsivystymo stadija yra balandis ir – jokio pykčio, jokio pavydo, jokių nuodų. Tik taikingumas, susivienijimas ir laisvės kvapas.

Taip pat išsivystęs Skorpionas glaudžiai susijęs su mokslais, nes Uranas yra mentalinė planeta. Išradimai, nauji klodai, įžvalgos ir perversmai moksle, mąstyme – tam irgi tarnauja pradirbtas Skorpiono ženklas.

Svarstyklės.

Svarstyklės priklauso Oro stichijai, bet kulminuojanti, aukščiausią statusą turinti planeta šiame ženkle – Saturnas – yra Žemės elemento planeta. Svarstyklių ženklas – tai ne tik tarpininkavimas, bet ir laisvė rinktis – ar norisi žemiško gyvenimo, ar kilti aukštyn.

Saturno planeta susijusi su karma, todėl Svarstyklių „lėkštės“ persijoja žmogaus darbus žemėje. Svarstyklės turi apsispręsti, ar jos kils, ar joms užaugs sparnai (o šio ženklo valdovė Venera gali paskatinti ieškoti tik komforto), ar jos išsivaduos nuo karmos, ar jų teisingumas bus aukščiausioji išmintis.

Svarstyklių galimybės – kurti aplink save tiesos ir harmonijos lauką, tuo tiesiogiai balansuojant kitus. Per Svarstyklių ženklą taip pat eina kryptinga partnerystė, šiuo atveju, ji suvokiama kaip veikla, kaip bendradarbiavimas. Veikiant šiam Zodiako ženklui, mes pasirenkame tuos, su kuriais norime eiti šalia; ne žiūrėjimui vienas į kitą, bet bendrystei.

Jei Svarstyklėse dera planeta Venera (valdovė) ir planeta Saturnas (egzaltacinė planeta, kuri žymi tarsi ženklo „lubas“), tuomet šis ženklas pasižymi vientisumu, išbaigtumu, jausmų grožiu. Karmos dėsnis Svarstyklėse gali būti pakeistas pusiausvyra ir balansu.

Mergelė.

Mergelės ženklas – tai Žemės stichijos antroji – vystymosi – stadija; tai tam tikras Žemės „įkaitinimas“. Veikiant harmoningai Mergelei, žmogus įpranta, išmoksta gyventi žemėje, jam čia patogu. Šioje stadijoje jau norisi duoti, dalintis – savo darbais, savo vaisiais. Kyla klausimas – ką aš palieku po savęs žemei?

Mergelės egzaltuojanti planeta – Merkurijus. Padedant šio ženklo valdovei Prozerpinai, Merkurijus leidžia Mergelės ženklo žmonėms atsirinkti, kas reikalinga ir kas skirta tolimesniam perdavimui, o kam lemta virsti pelenais. Mergelei skirta koreguoti kitų klaidas, daryti išvadas bei perduoti savo patirtį.

Pasiekus Mergelės ženklo viršūnę, pradirbus šį ženklą, sunkus ir įprastas darbas virsta kūrybiniu, mėgiamu, maloniu. Kiekvienas, net menkiausias atliktas darbelis būna pastebėtas ar paviešintas, sulaukia įvertinimo. Per Mergelės ženklą ateina tikrasis profesionalumo skonis.

Liūtas.

Jei Avino ženklas yra kibirkštis, tai Liūtas – pati tikriausia kaitri liepsna. Liūtas – Ugnies stichijos antroji stadija. Kulminuoja šiame ženkle Plutonas. Liūtui reikia iki galo perprasti šią, už transformacijas atsakingą, planetą.

Plutonas reiškia valdžią, o atidirbtas valdžios aspektas – tai nuolankumas. Liūto galia skirta ne tiesiog valdyti, bet vesti paskui save kitus. Aukštesnioji planeta – Plutonas – taip pat susijusi ir su Aukštesniąja valia. Taigi, Liūtas potencialiai savyje talpina žygdarbiais garsėjantį Heraklį, ar Prometėją, nešantį žmonėms suvokimo ugnį.

Realizuota ugnis atsako į klausimą: „ką aš atnešu savo Dievui“ (dvasiai)? Liūto saviraiška per Plutoną taip pat įneša visai kitokį žvilgsnį į meilę. Tai nėra įprasti šiam Zodiako ženklui žaidimai ir rolės, bet – kito žmogaus supratimas bei atjauta.

Vėžys.

Dažniausiai Vėžio ženklas visiems asociuojasi su Vandens stichija. Tikriausiai sunku būtų įsivaizduoti Vėžio Ugnį. Bet šiame ženkle kulminacinė planeta – Jupiteris – yra priskiriama būtent Ugnies elementui.

Vėžys yra labai kūrybingas. Jam būdingos meninės kibirkštys, jį dažnai aplanko įkvėpimas. Šiam ženklui taip pat dažnai atsiveria visokios alcheminės paslaptys.  Jam nėra paslaptis ir kito žmogaus širdis.

Vėžio ženklo emocijos neturi likti tik jam ir tik jame. Jos turi būti „išneštos“ į paviršių. Šio Zodiako atstovams natūralu užsiimti psichoanalize bei dvasinėmis paieškomis. Bet visa patirtis, kurią per gyvenimą sukaupia Vėžys, turi pasitarnauti kitiems. Vėžys padeda kitiems žmonėms sufokusuoti žvilgsnį į savo pačių vidinį pasaulį. Savo egzaltacijoje Vėžys tampa Mokytoju.

Dvyniai.

Dvynių ženklas susijęs su Oro stichija. Šiame ženkle kulminuoja mįslingoji Prozerpinos planeta. Ši, dar ne iki galo atsivėrusi žmonijai planeta, valdo cikliškumą, kaitą ir transformacijas, kurios įvyksta ląstelių, atomų lygmenyje. Dvynių ženklą galima palyginti su vėju, kuris purena dirvą ir išnešioja sėklas. Dvyniai turi tiksliai žinoti savo darbą – kur, kada ir kaip berti savo „sėklas“, tai yra – savo  žodžius. Svarbu šiam ženklui nepaleisti informacijos pavėjui, jos neiškraipyti.

Dar viena Dvynių globojama sfera – ryšiai. Mes kalbame, kad šiuo metu vis dažniau jaučiamės susvetimėję ir šalti vienas kitam. Gal taip yra dėl to, kad mūsų santykiai išskirtinai mentaliniai. Per pradirbtus Dvynius mes galime pajusti kitą bendravimo lygmenį, tai ryšiai, kurie atskleidžia visų ir visko sąsają, kurie kalba, kad kiekvienas yra tavo artimas.

Dvyniams tinka savo dvilypumą suvokti per Prozerpinos alchemiją – ramybė / derlius. Šio ženklo mitologija irgi apie tai kalba – vienas brolis mirtingas (Castor), kitas – amžinai gyvenantis (Pollux). Dvynių ženklo galimybėse slypi galia keisti pasaulį per mintį. Šio Zodiako ženklo atstovai gali sau užduoti tokius klausimus: kaip aš įsilieju į bendrą kolektyvinį lauką, su kokiomis mintimis; ką naudingo įnešu į kolektyvinę sąmonę, kaip ją keičiu ir tobulinu. Taip pat Dvyniai, turintys švarų srautą, gali būti dieviškos, kosminės žinutės nešėjai, transliatoriai.

Jautis.

Jaučio ženklas atspindi derlingą žemę. Žemę, palaistytą Vandeniu. Šio ženklo kulminacija – Mėnulis. Jaučio dėka, viskas įgyja konkrečias formas. Jam veikiant, žemė sužydi, tampa sodu. Jautis turi būti ryškus, turi kurti. Šio ženklo darbas – atnešti materialių vaisių ir tuo pačiu – išlikti nesavanaudišku (o tai sunki užduotis Jaučiams, pripratusiems viską savintis).

Jautis, kaip tas simbolinis sodininkas – prižiūri, rūpinasi, augina. Jautis dažniausiai yra ramios, niekur neskubančios energijos. Veikiant Mėnuliui, ir atitinkamai – Jaučio intuicijai, šis ženklas moka atsirinkti ryšius ir kontaktus. Jautis savo ženklo viršūnėje išvysto globą ir rūpestį kitais.

Avinas.

Avino ženklo kulminacija yra Saulė. Tai įkaitinta žemė, prasiveržimas, lava. Tai didžiulė energija bei šiluma. Duoklė gyvybei. Sąmoningas darbas kitų labui. Pagal mitologiją, Avinas tampa auksiniu.

Šio ženklo gražiausioji pusė – parodyti šviesą kitiems, padovanoti savo negęstantį optimizmą.